Victron Orion-TR Smart 24/48 8.5A (400W) Isolated DC-DC Charger [ORI244840120]
Sale Sold out
Orion-TR Smart 24/48 8.5A (400W) Isolated DC-DC Charger
The Orion Tr-Smart charger can be used in 12V or 24V systems and is suitable for both lead acid and lithium batteries. Models are available up to 400W and unlimited multiple units can be connected in parallel to increase output power.
Suitable for high temperatures up to 55°C with a full rated output up to 40°C.
VictronConnect
Please contact your dealer for any returns, repairs or support issues related to this product.
Quick Guide (pdf)
Owner's Manual (pdf)
Brochure (pdf)
Quantity
14 in stock